NIETYPOWE INSTALACJE ANTENOWE.


CyberTenna S64
pozwala na odbiór satelitów umieszczonych w od ległości kątowej wynoszącej 20stopni . Antena 80cm osiąga zysk 36dB (przy kącie 20stopni spadek zysku do 31dB) Min odległość kątowa miedzy dwoma satelitami to 3-4stopnie.

 

Antena w układzie Gregoriana.
Dwureflektorowa modyfikacja anteny parabolicznej, zastosowanie dodatkowego reflektora pozwala na wykonywanie połączeń między
promiennikiem anteny ,a urządzeniami za pomocą bardzo grubych i sztywnych kabli .Kabel jest doprowadzony od tyłu co zapobiega konieczności wyginania go, wpływa na jego trwałość i zmiejsza niedopasowanie.

 

 

Anteny sferyczne i wieloogniskowe.

Hemisphere i Sphere

Antena półkulista, pozwala na odbiór sygnału satelitów leżących w odległości kątowej do 120stopni. Ze względów konstrukcyjnych istnieje możliwość zamontowania do 12 konwerterów, antena ma zysk 34dBi (odpowiednik tradycyjnej anteny offsetowej o średnicy ok 60cm)

 

Wavefrontier Toroidal T90


Antena posiada dwa zwierciadła główne i pomocnicze a także szynę
do montażu konwerterów. Na szynie jest podziałka kątowa przydatna
przy instalacji.Możliwości odbioru w zakresie 40 stopni (-20st 0st +20st )

 

 

 

 

Parabola 370cm.

 

 

 

 

Anteny typu Cassegraina


czyli takie gdzie fala odbita od czaszy (reflektora głównego) anteny trafia do reflektora pomocniczego i odbita od niego trafia do konwertera. Zaletą tego rozwiązania jest uniknięcie prowadzenia kabla do ogniska anteny, gdyż konwerter znajduje się pod anteną lub w jej środku.

 

 

Anteny płaskie (Flat)
Rzadko stosowane, max wymiary to 55x55cm a grubość 5cm,łatwa do ukrycia ,sa też produkowane prostokątne 35x19cm odpowiednik offset 65cm,możliwość stosowania w przyczepach campingowych. Konwerter nie wystaje na zewnątrz (jest w śodku anteny)a zlącze F z tyłu. Możliwość współpracy z małymi obrotnicami.

Projekt Parabola 450

Propozycja zdecydowanie nie dla każdego , ale może ktoś się skusi. Więcej ciekawych fotek z przecięwzięcia można znależć TUTAJ.

 

 

 

Antena lampa - DIGIGLOBE
Antena ta ma kształt półprzeźroczystej kuli
o srednicy 45cm. We wnętrzu jest antena Cassegraina z podwójnym odbiciem o wysokiej sprawności (konwerter z tyłu). We wnętrzu jast żarówka symulująca inne przeznaczenie niż odbiór TV-SAT. Występuje w różnych kolorach i wykończeniach. Instalacja polega na ustawieniu jednego satelity we wnętrzu kuli i jej zamknięciu (nie ma możliwości korzystania z drugiego satelity w jednej lampie) Firma specjalizująca się w tego typu produktach to Klain Elektronik z niemiec.

Obrotnica z rowera (można i tak)

 

To rozwiązanie na pewno można do dziwnych zaliczyć, pomysłowość ludzka nie zna granic.

 

 

 

 

MOBISET 3 CAP 300


Wszystkim miłośnikom ruchomego odbioru telewizji satelitarnej firma Kathrein proponuje zestaw mobilny MobiSet CAP 300. W skład zestawu wchodzi m.in. płaska antena BAS 60, odbiornik satelitarny DVB UFD 540, monitor 15" LCD/TFT HTV 15, zmontowany pozycjoner automatyczny HDP 170 wraz z jednostką sterującą HDS 160.MobiSet firmy Kathrein zaprojektowany jest do ruchomego zastosowania na przyczepach turystycznych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować go w domu.

ANTENA SCHODEK (pod taka nazwą rozpowszechniana w polsce)

Rozpowszechniona głównie we francji a polską nazwę wzieła ze swego kształtu. Antena ta to specjalnie obudowany prostokątny wycinek podświetlanej stalowej anteny małych rozmiarów. Instalacja polega na ustawieniu czaszy wewnątrz obudowy na jednego satelitę.

 

 

 

Mają swoje zastosowanie głównie tam gdzie normalne anteny są zabronione lub w miejscu gdzie nie chcemy takich ozdobników, czy nie życzą sobie tego sąsiedzi. Cubsat (antena) jest wodoszczelna, trzyma kurz i bród z dala od wyposażenia technicznego może być nawet w 3/4 zakopana w ziemi.

Antena Technisat DigiDish 33

To najmniejsza antena jaką udało mi się znaleźć . Wykonana z aluminium poręczna i żywotna, nie rzucająca się w oczy. Przeznaczona do odbioru głównie z satelity Astra oraz ewentualnie HotBirda dla mieszkańców Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Rozmiar anteny to zaledwie 33cm.

ANTENA TYPU PHASED-ARRAY od KVH Industries wprowadzi telewizję satelitarną do waszego samochodu.

Jeśli nie wiecie co oznacza technologia phased-array, nie martwcie się, to oczekująca na opatentowanie technologia KVH. Antena to wachlarz złożony z 260 elementów antenowych.

 

Rzecz nazwana magnetyczną soczewką przekierowuje i synchronizuje sygnał docierający do elementów urządzenia, tak więc nie potrzeba już starej, wielkiej parabolicznej anteny ustawianej idealnie prostopadle do sygnału satelitarnego.

 

Zestaw obrotowy wykonany prywatnie przez @Nstan. 50 cm pręta mosiężnego , sześciokąt mosiężny 12cm, 2 koła zębate (małe i duże), transformator 24 V, przekaźnik, 2 przyciski, przewód i ........... efekt poniżej.

Zestaw satelitarny (samochodowy) - powyżej zamieściłem urządzenie wykonane domowym sposobem, dla równowagi więc coś bardziej skomplikowanego.

TracVision C3 - antena satelitarna samopozycjonująca

Antena TracVision C3 jest wysokiej jakości anteną satelitarną przeznaczoną do odbioru telewizji satelitarnej, cyfrowej jakości muzyki i dostępu do Internetu. Dzięki elektronicznej stabilizacji czaszy utrzymuje właściwą dla danego satelity pozycję, niezależnie od zmian kursu i kołysania jednostką.

Utrzymuje pozycję dla wahań do 30st. odchylenia w ciągu 1sek. Możliwość zaprogramowania odbiornika dla dwóch róznych satelitów i zmiana ich za jednym przyciśnięciem klawisza (antena sama zajmie właściwą pozycję).Zabezpieczona przed wpływami atmosferycznymi pozwala na odbiór bez zakłóceń w najcięższych warunkach. Obudowa odporna na uderzenia i promieniowanie UV.

..... i podobne urządzenie SEAMASTER