SCHEMATY INSTALACJI SAT.

Odbiornik satelitarny / 2 x konwerter / przełączanie z pilota podczerwieni.

Układ ten umozliwia oglądanie programów z dwóch satelit, przełączanie odbywa się po naciśnięciu i przytrzymaniu (czas na przełączniku regulowany) dowolnego przycisku na pilocie podczerwieni (np: pilot tunera).Rozwiązanie dobre dla tunerów mających kłopoty ze współpracą z przełącznikami diseqc.

Single  +  TWIN  /  dwa niezależne odbiorniki

W przypadku gdy odbiornik analogowy posiada jedną głowicę (jedno wejście na kabel z konwertera) należy zastosować przełącznik napięciowy , który po naciśnięciu przycisku TV/AV na pilocie odbiornika satelitarnego podaje napięcie na ósmą nóżkę złącza EURO tego odbiornika, które powoduje ustawienie przełącznika w przeciwnym położeniu. (zobacz też rozwiązanie poniższe)

Odbiornik (cyfrowy, inny odbiornik analogowy lub cyfrowy)  /  2 x konwerter

Przełączanie pomiędzy konwerterami odbywa się po naciśnięciu przycisku TV/AV (różnie oznaczony) na pilocie odbiornika satelitarnego. Podane zostaje wówczas napięcie na ósmą nóżkę złącza EURO tego odbiornika, które powoduje ustawienie przełącznika VSP w przeciwnym położeniu.

 

 

Odbiornik satelitarny  /  pozycjoner AS2000  /  sterowanie: pilot - pozycjoner


Sterowanie anteną odbywa się przez pilota odbiornika satelitarnego lub dowolnego pilota podczerwieni bezpośrednio do pozycjonera (link do instrukcji pozycjonera w dziale "inne")

 

 

Schematy pochodza ze strony satserwis

Przełącznik DiSEqC 4/1, 4 x SAT, 1 x odbiornik sat.

System umożliwiający odbiornikom wyposażonym w DiSEqC 1.0 (lub wyższy) odbiór z 4 pozycji satelitarnych. Układ można zbudować na jednej lub dwóch antenach satelitarnych.

Multiswitch 5/6 + anteny terestryczne

Podstawowe rozwiązanie układu multiswitchowego - 1 x LNB quattro lub 2 x LNB dual. W zależności od zastosowanego multiswitcha mamy możliwość podłaczenia: 4,6,8,12 lub 16 odbiorników satelitarnych analogowych lub cyfrowych (LNB quattro).

Te i inne schematy dostępne na TEJ stronie.


 

 

 

 

 

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 

 

 

Powiadamiacz

Powiadom znajomego o tym serwisie! Wpisz jego adres e-mail:

powiadom.4free.pl